Firemný event je skvelou príležitosťou, ktorou, ako sa hovorí – zabijete dve muchy jednou ranou. A keby len dve! Event môžete použiť ako efektívny nástroj na upevnenie pracovných vzťahov, na zvýšenie povedomia, či dokonca ako účinný spôsob marketingovej komunikácie. Práve preto by ste jeho plánovanie nemali nechávať na poslednú chvíľu! Neviete ako na to? Radi vám poradíme, na čo pri jeho plánovaní určite nesmiete zabudnúť.

Dôležité sú jednotné a správne informácie

Firemný event je reprezentatívnou udalosťou a či chceme alebo nie, podľa toho, ako dopadne, si všetci jeho zúčastnení urobia o firme určitú mienku. Pokiaľ nechcete, aby bola negatívna, je dôležité poskytovať potenciálnym zúčastneným pravdivé a presné informácie o programe, časovom harmonograme a všetkom, čo s eventom nejakým spôsobom súvisí. Ak napríklad na webovej stránke uvediete odlišný čas začiatku eventu než je uvedený na sociálnych sieťach či plagáte, je to prvý a hlavne silný znak toho, že vo vašej firme zrejme nebude všetko v poriadku.

Základom je správny time-management

Pokiaľ sa rozhodnete zverejniť časový harmonogram programu, je dôležité dodržať ho. Všetci organizátori s ním musia byť dokonale oboznámení a všetky aktivity musia byť naplánované tak, aby časovo sedeli. Rozhodne treba urobiť maximum preto, aby ste sa vyhli časovému sklzu, ktorý v mnohých prípadoch svedčí o neprofesionalite organizátorov.

Dôležitý je kvalitný organizačný tím

Aj v prípade organizovania menšieho eventu je potrebné rozdeliť všetky povinnosti medzi jednotlivé zložky organizačného tímu. Nie je dobré, ak sú všetky záležitosti na pleciach tých istých ľudí. Jednotlivé úlohy je vhodné rozdeliť podľa toho, kto má na danú úlohu väčšie osobnostné predpoklady.

Firemný večierok

Nezabudnite na šikovného koordinátora

V deň konania eventu je najdôležitejšou osobou koordinátor, ktorý hostí nie len usmerní, ale zároveň im ochotne odpovie na otázky, ktoré potrebujú zodpovedať. Na tento post je vhodné vybrať človeka, ktorý má nie len organizačné skúsenosti, ale zároveň dokáže riešiť krízové situácie a pracovať aj vo vypätých a stresových situáciách.

Pamätať treba aj na najmenšie detaily

Aj pri organizovaní eventu sa dokonalosť skladá z maličkostí. Preto je dôležité pamätať na zabezpečenie aj tých najmenších detailov. Nikto predsa nechce, aby jeden nedoladený detail pokazil dobrý dojem z celého podujatia a v konečnom dôsledku tak vzbudil nelichotivé názory o firme, ktorá ho organizuje.

Dôležité je uvedomiť si, že event je podujatie, ktoré má spoločnosť prezentovať ako jednotný celok zahŕňajúci vedenie a zamestnancov, no na druhej strane ukazuje otvorenosť voči svojim zákazníkom. Správne organizovaný event sa stáva významnou konkurenčnou výhodou a rovnako zabezpečuje kvalitné PR a marketing na trhu. Pokiaľ sa rozhodnete overiť si jeho účinky aj v praxi, budeme veľmi radi, keď sa nás rozhodnete kontaktovať.