Trendy a novinky v digitálnom marketingu: Nebojte sa naplno využiť ich potenciál!

Pravidlo, ktoré dnes platí úplne jednoznačne je, že môžete vyvinúť akokoľvek dobrý produkt alebo službu, no ak neviete ako ju predať, je vám úplne zbytočná. Práve preto sa obrovský dôraz kladie na marketing, ktorý môžeme využívať vo viacerých rovinách. Dnes je obzvlášť účinný hlavne digitálny marketing a preto je dôležité orientovať sa v trendoch a novinkách, ktoré so sebou prináša. V prvej časti si povieme o metóde zvanej “topic cluster” a o niečom novom zo sveta Instagramu.

Marketing je potrebné zacieliť na miesta, kde sa potenciálni zákazníci zdržiavajú čo najčastejšie a z tohto pohľadu naozaj neexistuje ideálnejšie miesto, než internet. Ľudí, ktorí sú online neustále pribúda a zároveň sa predlžuje aj čas, ktorý na internete trávia. Takéto podmienky vytvárajú nekonečné more možností na získanie nových zákazníkov. Jediné, čo potrebujete vedieť je, ako ich zaujať.

AKÉ SÚ MOŽNOSTI A AKO NA TO?

TOPIC „CLUSTER“

Dnešná uponáhľaná doba akosi neposkytuje priestor na siahodlhé blogy, v ktorých existuje priestor na to, aby ste naraz rozobrali celú problematiku danej témy. Práve preto sa do popredia dostáva prístup, ktorý akoby rozdelí danú problematiku do viacerých podoblastí. Čo všetko tým získate?

  • množstvo obsahovo kvalitného materiálu, ktorý vaši zákazníci nie len čítajú, ale zároveň aj očakávajú,
  • ,,seriál na pokračovanie“, ktorým vtiahnete svojho zákazníka do ,,deja“ a podvedome ho tak prinútite navštevovať vašu webovú stránku, prípadne iné miesto, na ktorom svoje blogy pravidelne publikujete,
  • spokojného zákazníka, ktorý u vás vždy nájde aktuálne, nové a zároveň obsahovo stručné informácie, čím mu poskytnete presne to, čo požaduje.

Zdroj: research.hubspot.com

INSTAGRAM

Instagram bol síce dlhšiu dobu v pozadí, no momentálne sa veľmi úspešne derie do popredia. Okrem dobre známeho získavania followerov a kvalitnej, navyše bezplatnej reklamy, dnes ponúka aj ďalšie veľmi nápomocné novinky. Dnes už totiž táto sociálna sieť môže predstavovať aj zdroj vášho reálneho príjmu. Stačí, pokiaľ firmy využívajú Shopify, čo im umožňuje označovať svoje produkty priamo na Instagrame, kde ich zákazníci môžu priamo nakupovať. Čo to pre vás ako pre firmu znamená?

  • vaši zákazníci uvidia, že ste inovatívny, sledujete aktuálne trendy a idete zároveň s dobou, čo budú určite vnímať veľmi pozitívne,
  • ušetríte im čas hľadaním produktov na internete, takže sa ku vám s radosťou vrátia aj nabudúce,
  • získate silnú konkurenčnú výhodu oproti ostatným, pretože zákazníka získate priamo na sociálnej sieti, kde trávi väčšinu svojho voľného času.

Zdroj: shopify.com

Pokračovanie už čoskoro… 🙂

Skráťte si čakanie čítaním našich ďalších blogov tu: https://www.essence-com.com/blog/