ako zlepšiť efektivitu vaśich príspevkov 1

Sme tu s ďalším pokračovaním seriálu ako zlepšiť efektivitu vašich príspevkov na sociálnych sieťach. Už vieme, že dizajn nielen predáva, ale aj udržiava kontakt s vašim publikom na sociálnych sieťach. Pri tvorení postov nezabúdajte na vizuálnu identitu svojej značky, čitateľnosť a prehľadnosť.

Ďalším „refrešom“ vašich príspevkov je vizuálne stvárnenie informácií pomocou piktogramov máp alebo rôznych nákresov. Takéto zobrazenie nazývame aj infografika.

Prezentujte údaje s infografikami

Infografiky sú výkonným nástrojom, ktorý môžu značky používať na sociálnych sieťach. Vedeli ste, že užívateľom, ktorí používajú infografiku, rastie návštevnosť o 12% viac ako tým, ktorí ju nemajú? Infografiky sú tvorené textom, ikonami a obrázkami a môžu byť skvelým nástrojom pre rôzne organizácie, ktoré možno chcú zjednodušiť „poľudštiť“ komunikáciu so svojim publikom.

infografika

Fairtrade používa infografiku pravidelne na svojich sociálnych sieťach, aby prezentovala dôležité údaje o svojej práci. Tento príklad, prevzatý z ich Twitter stránky, používa farby na zvýraznenie štatistík pomocou grafiky.

Umiestnite svoje logo dôsledne

Pokúste sa dodržiavať umiestnenie a veľkosť loga vo väčšine svojich grafík. Ak ho potrebujete zmeniť tak, aby vyhovoval konkrétnemu dizajnu, uistite sa, či je správne umiestnené. Vaše logo by nikdy nemalo zanikať, nemalo by byť príliš malé, ale ani prekrývať grafiku znázorňujúcu váš príspevok.

logo

Pozrite sa, ako spoločnosť Oreo dôsledne umiestňuje svoje logo na túto sériu grafík. Dalo by  sa im vytknúť umiestnenie loga, to by sa nemalo dávať na úplný okraj grafiky, ale mal by sa mu nechať extra priestor – tzv. ochranná zóna loga.

Používajte farebné akcentyfarby grafiky

Či len uverejňujete obrázky na sociálnych sieťach alebo ich používate ako pozadie vo svojich dizajnoch, použitie filtra vám môže pomôcť  zvýrazniť a odlíšiť ich od ostatných. Niektoré filtre rozžiaria vaše obrázky, zatiaľ čo iné vytiahnu určité farby, takže je dôležité mať jasnú predstavu o tom, ako chcete, aby vaše obrázky (séria príspevkov) vyzerali. Používajte ich však s opatrnosťou, a len tam, kde zdôraznia hodnotu vášho príspevku.

V budúcej časti si povieme o sile kampaní pri ktorých využívame #hastagy  a optimalizácií vašich príspevkov pre rôzne sociálne média. Tešíme sa na vás.