Newsletter je všetkými dnes tak ospevovaný. Mailing alebo email marketing je najefektívnejšia a najpoužívanejšia forma online marketingu. Poďme si predstaviť výhody. Prečo má skutočne zmysel pre naše podnikanie?

Pri zvyšovaní povedomia nášho produktu či služby v dnešnej spoločnosti využívame online marketing. Dnes je moderné okrem produktových fotografií a informačného listu, vašim zákazníkom sprístupniť i detailnejšie informácie podávané formou blogov. Tvoríte tým nie len väčší záujem o produkt, ale aj váš content. Najznámejší podnikatelia udávajú ako najväčší problém, ktorý ovplyvnil rýchlosť ich rastu, práve chýbajúci email marketing alebo newsletter.

Newsletter je účinný spôsob ako posúvať business smerom dopredu. Ide o súbor výhod, ktoré so sebou prináša, a to:

1. Tvorba internej databázy stálych a potenciálnych zákazníkov

Ak si na vašom webe vytvoríte stály odkaz na newsletter, vaši záujemcovia, tak isto ako stáli zákazníci, majú možnosť odoberať novinky a aktuality z vášho podnikania. Týmto spôsobom nielenže zvýšite návštevnosť vášho webu, ale získate aj databázu vašich stálych či potenciálnych zákazníkov. Vďaka newsletteru môžete databázu využívať pri promovaní vášho nového produktu či výhod pre zákazníkov.

2. Bližší kontakt so svojimi zákazníkmi

Píšete blogy na vašom webe pre vašich klientov? Pokiaľ zákazník neklikne na vašu webovú stránku alebo na facebookovú stránku, kde máte blogy zozdieľané, nedostane sa k nim. Newsletter je možnosť ako dosiahnuť bližší kontakt so zákazníkom. Na základe efektívneho newslettera môžete medzi vaším podnikom a zákazníkom vytvoriť lojalitu a priateľský vzťah, ktorý bude smerovať k  návratnosti klienta a taktiež k „world of mouth“ aj ďalším novým zákazníkom.

3. Lacné a efektívne riešenie

Odoberaním newslettra vaši stáli či potencionálni zákazníci prejavili dôveru, teda nie len že ich váš produkt zaujíma, no majú záujem i o bližšie informácie a novinky z vašej produkcie. Pozrite sa na to z pohľadu zákazníka. Ak mám o niečo záujem v danej oblasti a rád sa dozvedám novinky, každý nový newsletter si rád a so zvedavosťou otvorím, aby som sa dozvedel niečo nové. Reakcie na email marketing sú naozaj veľké a v porovnaní so sociálnymi sieťami ide až 2 %.o nárast

4. Presné cielenie

Pri newsletterovej komunikácií si na rozdiel od sociálnych sietí budujete osobnú a cielenú komunikáciu so svojím zákazníkom. Vašu databázu môžete segmentovať do viacerých kategórií, ktorým zasielate určitý obsah formou newslettera.

5. Jednoducho merateľný

Vďaka špeciálnym softvérom, ktoré uľahčujú vašu prácu s newsletterom máte možnosť nie len sledovať, kto otvoril daný obsah, ale aj to, kto sa z newslettera odhlásil.

Posielate newslettere pravidelne, občas alebo vôbec? Je to forma komunikácie, ktorá vám prinesie pozitívne zmeny. Ak je newsletter písaný zaujímovo, výstižne a nepôsobí otravne, klienti si ho s radosťou pozrú. Nemáte priestor a nápady ako na to? Napíšte nám kto je vaša cieľová skupina a my vám pomôžeme pripraviť efektívny newsletter, ktorý vás bude prezentovať.