Trendy vo svete grafiky a webových stránok sa neustále vyvíjajú a napredujú. Dominujú jednoduché minimalistické webové stránky so zaujímavými prvkami či responzívnym dizajnom. Na čo sa máme pripraviť a zamerať?

Najvýraznejším prvkom webdizajnu, bude výkon stránky. Rýchle a prehľadné webstránky, ktoré sú perfekte vyladené pre najpoužívanejšie zariadenia. To je určite online budúcnosť. Pred dvomi rokmi prišiel v online svete zlom. Počet ľudí navštevujúcich webové stránky z mobilných zariadení sa začal rapídne zvyšovať. Na základe toho sa vizuál webov začal prispôsobovať a zjednodušovať. Súčasným trendom je ľahký a čistý dizajn, originálne ilustrácie a animácie, živé farby, jednoduchá orientácia a obsluha.

V jednoduchosti je úspech

Biela a jednofarebnosť sú kráľovnami pozadia a voľný priestor vystupuje. Produkt vyniká a s ním aj dôležité informácie. Otrepané a nezmyselné animácie, blikajúce bannery a nefunkčné dekorácie, ktoré oberali zákazníka o čas, sú minulosťou. Ak chcete, aby vaša stránka bodovala, musí mať jasný cieľ. Stránka má poskytnúť zákazníkovi rýchlu orientáciu tak, aby svoj produkt alebo informácie, ktoré potrebuje, našiel jednoducho. V dnešnej uponáhľanej dobe je to veľké plus. Nikto z nás sa nebude zdržiavať na stránke, kde musíme hľadať informácie v haldách textu,  preklikávať sa z bodu A do bodu B, C a nakoniec aj tak nenájdeme, to čo sme chceli. Preto sa treba držať minimalizmu, ktorý sa stavia do popredia.

Typografia v pozore

Zaujímavé a výrazné písmo sa za poslednú dobu dostalo do centra pozornosti webdizajnérov. Ako sme už spomínali návštevník webu nemá čas čítať dlhé texty, preto treba využívať stručné texty, niekedy len slovné spojenia, doslova bijúce do očí. Dizajnéri majú možnosť pohrať sa s netypickými fontami písma, ktorých je na trhu nespočetné množstvo. Treba si však dať pozor, aby bolo dobre čitateľné. Dnes je dôležité byť iný a originálny, odlišovať sa od konkurencie a používať jednoduché heslo: Kvalita je viac ako kvantita.

Obrázky a farby tvoria základ

Obrázky na vašom webe by mali byť autentické! Autentickosť a jedinečnosť je momentálne topka v online svete. Ľudia chcú vidieť skutočnosť, umelé a hrané fotografie vidia na každom kroku, preto sú originálne fotografie lepšou cestou, ako nakúpiť obrázky z fotobanky. Na weboch sa často stretávame s krátkou, zmysluplnou animáciou alebo videom zo zákulisia spoločnosti, produktov, ktoré návštevníka stránky úplne pohltia. Presne to návštevníci stránok očakávajú, to ich zaujíma, to chcú vidieť. Druhou podstatou je výber vhodných farieb. Farby majú psychologickú moc, preto je potrebné ich dôkladne zvážiť. Prispôsobujeme ich nielen momentálnemu trendu, ale aj produktu a cieľovému publiku. Farby musia byť pútavé, dobre pôsobiace a hodiace sa k produktu.

Neaktuálne stránky pôsobia na zákazníkov nedôveryhodne a nudne. Súčasný a moderný dizajn stránky zabezpečí vašej spoločnosti záujem a hodnovernosť, čo sa priamo odzrkadlí aj na vašej ziskovosti. Ako je na tom vaša webová stránka? Našli ste niečo s čím nie ste spokojní? Veľmi radi vám pomôžeme k vašej spokojnosti, poskytneme konzultácie a dúšok skvelej inšpirácie.