Povedzme si pravdu, väčšina z nás na začiatku odmietala sociálne siete a nakoniec sme sa tam aj tak ocitli. Dnes sú sociálne siete fenoménom každej vekovej kategórie a rôzneho pracovného odvetvia. Sú to skvelé komunikačné kanály, ktoré nás spájajú. Sociálne siete skrátka ” zhltli ” celý svet.

Poznáme ich?

Nie sú to obyčajné internetové stránky, to je každému jasné. Môžeme ich skôr nazvať internetové aplikácie alebo programy. Sú charakteristické hlavne špecifickým prístupom a vlastnosťami. Je to priestor kde komunikujeme, zdieľame, tvoríme a publikujeme obsah. Obsah netvorí iba texty, ale aj fotografie, videá a gifká. Využívame ich na zábavu, prezentáciu produktov, značky, osobnosti a podobne.

Marketing cez sociálne siete

Funkcie, ktoré ponúkajú sociálne siete pre potreby marketingu, predstavujú spoľahlivý a dôležitý komunikačný kanál, ktorým je možné presne cieliť na konkrétne marketingové aktivity. Na Slovensku preferujeme jednoznačne Facebook, Youtube a Instagram, ktoré dokážu vašu značku dostať do povedomia verejnosti, jednoduchou a pomerne rýchlou cestou.  Ďalej sú to LinkedIn, Twitter, Snapchat, Pinterest, Pokec, MySpace, Google Buzz. Každá sociálna sieť je špecifická svojimi možnosťami, preto je dôležité správne zvoliť v závislosti od typu vašej spoločnosti, služieb, produktov a cieľovej skupiny.

Prečo využívať sociálne siete?

  • priestor na publikovanie obsahu
  • tvorba komunity záujemcov
  • stála a aktívna komunikácia so záujemcami
  • budovanie dobrého mena, PR a vzťahov
  • tvorba kampaní s presným zacieleným na potenciálnych priaznivcov

Čo všetko môžeme komunikovať cez sociálne siete?

  • aktuálne dianie , zaujímavé informácie o spoločnosti
  • dôležité aktuality, oznamy, návody
  • prieskumy a súťaže
  • zaujímavé fotografie produktov, výstav, firiem, osobností
  • informačné videá, reportáže, video návody

Úspech je v dôkladnej analýze

V našej agentúre nenechávame nič na náhodu. Na začiatku je prioritná dôkladná analýza podnikania, na základe čoho sa vytvorí najvhodnejšia komunikačná stratégia. Ak poznáte vašu cieľovú skupinu, tak potom sú sociálne siete priestor, kde nesmiete chýbať. Nezabudnite na dôkladné štatistiky, ktoré slúžia ako smerovka pre optimalizáciu vašich aktivít. Sociálne siete sú určite skvelý nástroj, ktorý by sme nemali podceňovať. Je to oblasť ktorá sa neustále rozvíja a posúva dopredu, preto je potrebné ju nepretržite sledovať. Nie všetci máme čas a priestor sledovať neustále zmeny spojené so správou sociálnych sietí (aktualizácie, správa profilov, tvorba kampaní atď.).  Nerobte zbytočné prešľapy z nedostatku času alebo neznalosti a radšej si nechajte poradiť. Ušetríte svoj čas aj peniaze, ktoré viete  investovať do ďalšieho rozvoja svojho podnikania.