Nepodcenujme

Podpora projektov

Prečo Essence tím podporuje projekty s dobrým nápadom a ešte radšej ich sám tvorí?

Počas externých projektov sme stretli mnoho skvelých ľudí, motivovali tucty detských tvárí rásť a navyše aj my, zamestnanci spoločnosti, sme podrástli po ľudskej stránke. Práca s ľuďmi je náročná a odoberá veľa energie, je však inšpirujúca a prináša veľa nezabudnuteľných momentov. Sme radi, že nás čas sme investovali do projektov s cieľom vzdelávať a motivovať tých najmenších ako napríklad: Klobúčik hop, Tancom proti drogám, Úsmev pre strom či Športové hviezdy deťom.

Spoločenská zodpovednosť

Význam spoločenskej zodpovednosti nepodceňujeme ani na domácej pôde a preto nezaháľame ani v nasledovných oblastiach: starostlivosť o zamestnancov, etické riadenie podniku, férový prístup ku klientom, zodpovednosť voči životnému prostrediu… Pravidelne recyklujeme, diskutujeme a pre klientov vyvíjame maximum. Popri tom sa nezabúdame venovať samým sebe. Pracovnú atmosféru navyše dotvára dobrá konštalácia tímu, ktorý pre vás deň čo deň vytvára nové riešenia a návrhy.

Hodnota

Akú spoločenskú hodnotu a prínos pre našu spoločnosť majú dané projekty?
Klobúčik hop, Tancom proti drogám, Úsmev pre strom či Športové hviezdy deťom majú spoločnú cieľovú skupinu. Je ňou mladá generácia žiakov, ktorých projekty inšpirujú ku kreatívnejším spôsobom trávenia voľného času alebo ich motivujú k rozvoju zelenšieho prostredia vôkol nás. Interné CSR realizujeme v rámci uvedených projektov bez rozdielu. Sme plne aktívni pri ich realizácii a stávajú sa pre nás možnosťou firemného rozvoja, utužovania vzťahov vo firme a osobného rastu. CSR aktivity sú malými teambuildingovými aktivitami, kedy spoznávame samých seba a zároveň našich klientov z iného, neformálneho pohľadu. Dobré skutky vytvárajú vyššiu hodnotu ako ktorýkoľvek z projektov, na ktorom sme spolupracovali.

IMG_5908

 

Čo sme investovaním nášho času do kvalitného CSR dosiahli?
Žiaden čas, investovaný do firemného rozvoja, nie je stratený. Aktivity pre mládež, ktoré sú primárnou časťou našich projektov, nás nielen inšpirujú, sú priestorom, kedy sa každý člen tímu rozvíja individuálne a zároveň buduje ducha spoločnosti. Kontakty, skúsenosti a priateľstvá sú samozrejme súčasťou nášho dedičstva. Kvalitná komunikácia, ústretovosť, no najmä ideológia projektov v neposlednom rade ovplyvňuje kvalitu PR našej spoločnosti.

Na záver
Slovensko je stále jednou z krajín, ktorá podpore CSR nevenuje dostatok priestoru. V Essence communications venujeme rozvoju spoločenskej zodpovednosti pomerne veľký priestor. Jeho hodnota je spoločensky nevyčísliteľná a morálne nezanedbateľná. Pomáhajte i vy. Nepomôžete len svojmu PR, ale aj svojmu pocitu a najmä tým, ktorí to ocenia – minimálne úsmevom.

[/fusion_text]