obr 1

Nie je žiadnym tajomstvom, že na sociálnych sieťach najviac zaujme vizuálny obsah. Mať správne cielený a zaujímavý post je ako výhra v lotérii. Je osviežujúcim kontrastom k obrovským množstvám písaného obsahu, ktorý sa každý deň na nás valí z onlinu.

Ako teda zaujať?

Odpoveď je jednoduchá: kvalitným dizajnom. Dizajn vám môže výrazne napomôcť dosiahnuť váš podnikateľský cieľ v sfére sociálnych médií.

Pri jeho tvorbe nezabúdajte na svoju vizuálnu identitu
Logo a firemné farby by mali byť základom každého kvalitného postu. Logo zabezpečí zapamätateľnú a opakovane vyhľadávanú identifikáciu a farby ponúkajú jednoduchý spôsob ako vyjadriť náladu, emócie, ale aj zmysel bez slov. Pri výbere správnej farby pre vašu značku zvážte

  • Aké je moje cieľové publikom – je moja značka určená pre mužov alebo pre ženy?
  • Aké pocity chcem vyjadriť svojim príspevkom – súvisia s mojou značkou?
  • Ako chcem, aby sa cítili moji zákazníci / publikum?

Na internete nájdete množstvo informácií z oblasti psychológie farieb. Podľa nich si môžete vybrať farby, ktoré najviac vystihujú vašu značku / publikum. Vytvorte si vlastnú farebnú paletu, ktorá by mala pozostávať z dvoch až štyroch farieb, ktoré potom aplikujte vo svojich dizajnoch. Túto paletu môžete ďalej používať aj v ostatných marketingových materiáloch.

Vyberte si správne písmo

Písma, ktoré si vyberiete, by mali vyjadrovať osobnosť a charakter vašej značky, ako to dokazujú príklady z kozmetiky Dove a Gillette. Jemnosť písma na banneri kozmetiky Dove pôsobí veľmi žensky a jednoduché bezpätkové písmo na banneri Gillette – mužsky.
1
Používajte čitateľnú grafiku

V online prostredí nájdete množstvo vizuálne zaujímavých postov, no niektoré z nich neviete ani prečítať. Nechajte si dostatok priestoru pre váš „odkaz“.

2

Zefektívnite svoje postovanie

Rýchlo a jednoducho – to uprednostní väčšina ľudí (značiek), ktorí chcú postovať každý deň. Vymyslite si šablónu. Pomocou nej môžete za krátky čas vytvoriť viacero postov s iným významom.

3

Nutella nám ukázala ako sa to robí. Vytvorila sériu grafiky s návrhmi o tom, ako jesť nutellu. Je to kreatívny, efektívny a jedinečný vizuálny obsah, ktorý vytvára obraz značky a zvyšuje angažovanosť publika.
Ďalšie tipy nabudúce. Buďte kreatívni a nebojte sa zmeny. Ak si neviete poradiť, sme tu pre vás. Radi vás nasmerujeme a pomôžeme s jedinečným vizuálnym obsahom vašich príspevkov na sociálnych sieťach.